Aletli Grup Pilates Dersleri

Vücudun esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, denge merkezini düzelterek, kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi sağlanmaktadır. İdeal kilo değişim hedeflerini gerçekleştirmek için oldukça etkili bir egzersiz, antrenman programıdır.

Aletli Grup Pilatesi hareketi yumuşak, dengeli ve zarif olmalıdır. Hızdan çok hareketin uyumuna her zaman önem verilmelidir. Her egzersizin belirli bir sonu yoktur ve aralarındaki geçiş, vücudu sürekli hareket halinde tutan enerjidir. Grup mat pilates ilk pilates egzersizlerinin başlama noktasıdır.

Aletli Grup pilatesi egzersizi, minimum ekipmanla yerdeki bir minder üzerinde veya özel olarak tasarlanmış bir dizi ekipman üzerinde yapılabilir. Pilates grup isimleri kullanılan ekipmanlara göre belirlenecektir. Pilates stüdyolarında Balance Moves, Pilates Mat, Pilates Reformer ve özel Pilates sunulmaktadır.

Aletli Grup pilatesi için stüdyoya ilk geldiğinizde karşılaşacağınız ve dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir. Pilates stüdyosunun geniş bir açık odası vardır. Müşteriler bir mat alır boş bulduğu alana yerleşir. Antrenmanınız için sadece rahat antrenman kıyafetleri giyinmelisiniz. Çoğu insan pilates yaparken çorap giymez ancak pilates reformer da tutucu çoraplar oldukça işe yarar. Küçük bir havlu ve kendi suyunuzu getirmek iyi bir fikirdir.

Güneş Pilates Studio ile Aletli Grup Pilatesi vücudunuzu tüm hareket düzlemlerinde (oturma, yatma ve ayakta durma) çalışmasını sağlar. Böylece kaslar çok farklı yönlerden çalıştırılır, ağır ağırlıklar kullanmadan bile tek tip ve çok derin bir güç ve ton elde edilebilir.

Call Now Button